MILOVICKÁ MÍLE

29. 09. 2018 | TSM

JEDENÁCTÁ MILOVICKÁ MÍLE

Doma mu říkáme důvěrně Cardiac Hill. Každý, kdo v Milovicích trochu běhá, se s ním zná. A ten, kdo někdy běžel Milovickou Míli v kategorii Vytrvalci, ho na trati dlouhé 5400 metrů pokoří hned dvakrát. Už jsem skoro pod ním – pod kopcem u Recyklostavu – a počasí je ideální. Trochu fouká, svítí sluníčko, maximálně 15 stupňů. Můj cíl je jasný. Zaběhnout si Milovickou Míli bez zastavení a nevyplivnout plíce nad Cardiac Hillem. Kde jsou ty časy, kdy jsem měla naběháno na půlmaraton. Jenže co není, může být, říkám si, a to už jsem za polovinou trati…

Ale zpátky do reality: 11. ročník, 244 závodníků, 35 organizátorů, 10 sponzorů. To jsou čísla, jež charakterizují podzimní Milovickou Míli, která se uskutečnila 29. září 2018 na Hakenově stadionu ve zkušené režii sportovního klubu Target Sport Milovice. Tentokrát šlo o poslední podzimní ročník – od příštího roku se Milovická Míle poběží pouze na jaře a na podzim se bude pořádat atletický čtyřboj na sportovním hřišti ZŠ Juventa. Díky nově použité čipové časomíře se navíc běžci mohli registrovat už v klidu doma před závodem, a organizátoři tak mohli vyhodnotit výsledky bezprostředně po závodě.

Na závody dorazili kromě milovických běžců také borci ze širokého okolí – z Lysé nad Labem, Nymburka, Čelákovic, Brandýsa nebo z Prahy – a změřili svoje síly na tratích dlouhých 80, 100, 200, 500, 1000, 1600 a 5400 metrů. Nejmladší účastníci se narodili v roce 2016 a nejstarší vytrvalec v roce 1958, což jasně ukazuje na to, že běhat a závodit se dá v jakémkoliv věku. Navíc díky losování cen v tombole mohl i tentokrát při Milovické Míli vyhrát opravdu každý – není totiž důležité mít ten nejlepší čas, ale nebát se postavit na start a zaběhat si.

Kdo si odběhl svůj závod nebo ještě čekal na start svojí kategorie, mohl si během celého sobotního odpoledne vyzkoušet některý z mini workshopů Target Sportu Milovice – sportovní přípravku, karate nebo atletiku. Komu ani to nestačilo, mohl se pokusit díky podpoře města Milovice zkrotit na rodeu divokého býka nebo vyzkoušet svůj bystrozrak při lukostřelbě.

Letošní jedenáctá Milovická Míle je důkazem toho, že běhat se dá opravdu pro radost. Parta nadšených sportovců totiž od roku 2013, kdy odstartoval první ročník Milovické Míle se 73 závodníky, dokázala vytvořit běžecké závody, které mají svoji tradici a jsou rok od roku lepší a lepší.

Bez koho by to ale nešlo, je celý tým organizátorů a pomocníků sportovního klubu Target Sport Milovice v čele s hlavním trenérem atletů Robertem Esserem. Velké díky patří také sponzorům, kteří do závodů každoročně věnují hodnotné ceny nebo Target Sport Milovice laskavě podporují po celý rok – město Milovice, Středočeský kraj, Pizzeria Pat a Mat, Yabok, Milovická lékárna, Mirakulum, Rozárka, IRE, Benzina Milovice, Autodoprava Milovice. Děkujeme!

Dobíhám do cíle. „Mami, přidej!“ slyším svoje děti, které mimochodem do sportovního klubu Target Sport Milovice chodí už přes 3,5 roku. A pokaždé, když vyrazíme na túru, na kola nebo na běžky, vím, že díky „targetí“ výchově to podobně jako jejich kamarádi z klubu nevzdají, protože vědí, že aby se člověk dostal do cíle, musí zabrat – přesně v duchu životního hesla Emila Zátopka: Když nemůžeš, tak přidej!

A kdo nestihl poslední podzimní ročník, nevadí, už teď se naplno rozjíždí plány na jarní Milovickou Míli! Přijďte si užít skvělou sportovní atmosféru, vyhrát některou z hodnotných cen a hlavně – zaběhat si pro radost!

Olga Kubešová

 

Výsledky najdete zde:

https://www.webscorer.com/race?raceid=153808

 

Foto report od Vlada:

https://kukovlado.rajce.idnes.cz/Milovicka_Mile_29.09.2018/


všechny aktuality