11 MEDAILÍ PRO MILOVICKÉ KARATE

08.02.2024

Poslední lednový víkend se zúčastnili dvou turnajů a v celkovém součtu přivezli do Milovic 11 medailí.

V sobotu 27.1. zavítali mladí karatisté do Německa, kde se konal světový pohár karate DRESDEN OPEN a přivezlo odtud 5 medailí ( 2x zlatá, 3x bronzová). Sedm milovických závodníků čelilo obrovské konkurenci, poněvadž turnaje se zúčastnilo 80 klubů karate z 10-ti zemí a 676 startujících. Startovat na takové akci byla skvělá zkušenost. Milovický tým měl možnost vyzkoušet si nový systém bodování kata, podle vzoru světové federace karate WKF, kde se nepoužívají praporky, ale bodovací karty, podobně jako u krasobruslení. Soutěž byla perfektně zorganizovaná a TSM ji zařadí do svého soutěžního kalendáře i příštích sezónách. Klub TSM se v celkovém pořadí umístil na 7.místě, což je obrovský úspěch.

V neděli 28.1. se vydala druhá polovina závodního týmu na další soutěž do Říčan, kde se konal DĚTSKÝ POHÁR KARATE. Opět se ukázalo, že poctivá a svědomitá příprava všech milovických karatistů se vyplatila. Sedm závodníků TSM vybojovalo krásných 6 medailí (3 x zlatá, 1 x stříbrná, 2 x bronzová).

Dlouhý a vyčerpávající víkend byl zakončený obrovskou radostí z dosažených výsledků, které si zaslouží obrovskou gratulaci, ale také velké „DÍKY“ všem účastníkům, trenérům i rodičům.

Přejeme mnoho dalších úspěchů, a ještě jednou GRATULUJEME všem skvělým karatistům.