Milovická Míle

Běh pro radost

 

                Konečně přišlo babí léto a s ním již devátý ročník závodů Milovická Míle. Tuto, nebál bych se říci, již tradiční akci pro malé i velké, sportovně smýšlející lidičky, pořádá TARGET SPORT MILOVICE z.s. za podpory Středočeského kraje, města Milovice a místních sponzorů.

                Na startovní čáru se v sobotu postavilo celkem 227 závodníků. Z toho bylo 103 dívek a 124 chlapců. Děti byly rozdělených do kategorií podle věku. Dalšími kategoriemi byli závody mužů a žen na 1600 m a kategorie vytrvalců na 5400 m se společným startem.

                Pro všechny děti byla připravená stanoviště s ukázkami a možnost si vyzkoušet všechny aktivity, které  TARGET SPORT MILOVICE již devátým rokem provozuje – karate, sportovní přípravka a atletika.

                Tato Milovická Míle pro mě byla úplně jiná, jelikož jsem byl součástí organizačního týmu a vše tak prožíval z jiného pohledu než závodníci. Akce začala již ráno v 8:30 a musím podotknout, že zajistit celou akci bylo opravdu náročné. Všichni byli rádi, když bylo vše na svém místě a nachystáno pro závodníky.      Vše klapalo, jak má a ve 12:00 byly spuštěny registrace prvních závodů. Medaile a ceny od štědrých místních sponzorů si mohli všichni prohlédnout při registraci, kde byli vystaveny na obdiv závodníkům.

                Ve 13 hodin zazněl první výstřel startovní pistole a začali závodit nejmenší závodnici, následovaní dalšími věkovými kategoriemi až po vytrvalce. Mezi každou kategorii byly vyhlašovány výsledky a odměnění medailí Ti nejlepší.

                Každý závodník byl ještě odměněn perníkovou medailí. Hodnotné ceny byly losovány ze všech startovních čísel závodníků dané kategorie. Po odběhnutí všech závodů a předání všech cen, byl vyhlášen hon na zbývající perníkové medaile. Po skončení akce bylo už jen nutné, vše opět uklidit a vrátit do původního stavu. Díky této příležitosti, zapojit se do organizačního týmu, jsem poznal spoustu skvělých lidí, kteří pomáhají zajistit vše kolem této skvělé akce.

 Co ještě dodat: Těšíme se na další ročník Milovické Míle, která se bude konat 21.dubna 2018.  

                                                                                                                                              Zbyněk Drhlík

 

Výsledky najdete níže v souborech. 

Album fotek: https://www.facebook.com/pg/target.sport.milovice/photos/?tab=album&album_id=1554235081281640