KVALIFIKAČNÍ TURNAJ pro MČR v karate

16.11.2019

V pátek 15.11. jsme domluvili odjezd z Milovic v 17:00. V několika rodinách naráz vrcholila od oběda příprava na dlouhou cestu, žehlila se kimona, smažily se řízky, hledaly se nabíječky a powerbanky. Zkrátka cestovní horečka, jak má být. Co se to dělo? Čekal nás dlouhý a náročný víkend na dvou turnajích v Dubňanech. V sobotu 16.11.2019 se jednalo o KVALIFIKAČNÍ TURNAJ pro MČR v karate. Utkali se zde vítězové krajských přeborů o postup na nejvyšší soutěž v roce a to MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v karate, které nás čeká začátkem prosince 2019. Na cestu jsme tedy vyrazili patřičně vybavení a jali se "drkotat" po D1 směr Brno a Dolní Dunajovice, kde jsme měli objednané ubytování. Sestava byla složena z těchto borců: Martin Višňovský, Ondra Tošovský, Štěpán Fiedler, Leonard Ondovčák, Adriana Macková, Eva Tušová, Aneta Kubešová, Vlado Ondovčák a já. Cesta byla zdlouhavá a nepříjmená i v tom, že kamioňáci díky nedostatku parkovacích ploch stáli i na vjezdech do benzínek a nebylo jednoduché někde zaparkovat a odskočit na toaletu. Ale zvládli jsme všechny útrapy D1 a kolem půl deváté už jsme vařili večeři a koukali na pohádku. Ráno jsme vstávali vyspinkaní do růžova a vyrazili do Dubňan, které od nás byly hodinku cesty, což už bylo snesitelné.

Do bojů o postup na MČR se vrhli jako první Ondra a Štěpán a oba si postup vybojovali parádně. Štěpán Fiedler - 1. místo a Ondra Tošovský - 3. místo. Z každé žákovské kategorie postoupili první 4 závodníci z této kvalifikace. Po té přišla na řadu Eva Tušová a Anetka Kubešová, ale těm se bohužel nedařilo a na MČR se tak nekvalifikovaly. Nutno podotknout, že všechny kategorie byly obsazené velmi kvalitními závodníky a konkurence byla "megaobrovská". Jako poslední zabojovali Martin Višňovský, který nakonec skončil osmifinále a Adriana Macková, která startovala ve dvou kategoriích. V kategorii Juniorek (kam věkově patří) převálcovala své soupeřky a s přehledem obsadila 1.místo a postup na MČR má v kapse. V kategorii žen skončila nekonec třetí, což na kvalifikaci nestačilo, protože z těchto kategoríí postupují vždy jen první dvě závodnice. Ale byla to jen zkouška a nahlédnutí do kategorie, kam bude Adri patřit věkem až za rok.

Celá soutěž i s vyhlášením byla kolem dvanácté hodiny u konce a my mohli vyrazit na nákupy, uvařit na penzionu trochu neslaný oběd :-D a první skupinka se naložila a vyrazila k domovu. Zatímco já si dala pauzu a do večera čekala na druhou skupinku, která soutěžila v neděli.